П'ятниця, 26 Квітня 2024, 19:31

Робота з класними керівниками [11]
Класні керівники і завуч з виховної роботи школи
Робота з батьками [6]
Робота з батьками
Правова освіта [4]
Формування правової культури, виховання поваги до прав і свобод людини, поваги до державних символів; знання й дотримання в повсякденному житті і поведінці законів України , активна протидія до тих, хто порушує закон
Учнівське самоврядування [1]
Учнівське самоврядування має за мету – розвиток організаторських здібностей у вихованців, розширення діапазону діяльності дорослих та дітей – членів єдиного колективу, можливості їх співдружності, творчого пошуку, ініціативи.
Анкети [2]
Анкети для учнів і вчителів
Робота з учнями [5]
Загальне [6]
Виховна робота, мета, завдання, напрями, методи

Головна » Файли » Виховна робота » Робота з батьками

Педагогічні аспекти організації роботи з батьками
07 Червня 2010, 11:41

У  золотих  перлинах  народної  мудрості  закодовано  погляди  попередніх  поколінь, поціновано  значення  сім'ї  у  житті   суспільства:

-        яка  вода, такий  млин, який  батько, такий  син;

-        який  батько, такі  й  діти;

-        які  мамка  і  татко, таке  й  дитятко;

-        який  дід, такий  його  глід;

-        якого  породила  ненька, такого  прийняла  земелька;

-        живемо  не  батьками - помремо  не  людьми.

В.Сухомлинський  вважав, що  най благороднішою  роботою  кожної  сім'ї  є  творення  людини. Продовжуючи  рід  людський, батько  та  мати  повторюють  у  дітях  самих  себе, і  від  того, наскільки  свідоме  це  повторення, залежить  моральна  відповідальність  за  людину, за  її  майбутнє.

Звертаючись  до  батьків, В.О. Сухомлинський  нагадував: "Якщо  ви  хочете  стати  неповторною  особистістю, якщо  мрієте  залишити  після  себе  глибокий  слід  на  землі - не  обов’язково  бути  видатним  письменником  або  вченим, творцем  космічного  корабля  або  відкривачем  нового  елемента  періодичної  системи. Ви  можете  утвердити  себе  в  суспільстві, засяяти  красивою  зіркою  неповторної  індивідуальності, виховавши  хороших  дітей, хороших  громадян, хороших  трудівників, хорошого  сина, хорошу  дочку, хороших  батьків  для  своїх  дітей. Творення  людини - найвище  напруження  всіх  ваших  сил. Це  і  життєва  мудрість, і  майстерність, і  мистецтво. Діти - не  тільки  і  не  скільки  джерело  радості. Діти - це  щастя, створене  вашою  працею".

Для  того, щоб  кожна  сім'я  зрозуміла  своє  призначення, усвідомила  свою  відповідальність  за  справу  виховання  дітей, аби  підказати  їм  дієві  шляхи  виховних  зусиль, які  принесуть  бажані  результати, у  загальноосвітніх  навчальних  закладах  організовано  роботу  батьківських  університетів, лекторіїв.

Пропонуємо  ознайомити  батьків  із  такими  темами:

-        причини  деформації  сімейних  стосунків  і  засобами  їх  усунення;

-        як  досягнути  зближення  батьків  і  дітей;

-        співпраця  батьків  і  дітей  щодо  зміцнення  матеріального  добробуту  сім'ї;

-        духовні  ідеали  сім'ї -  першооснова  життя  дитини;

-        праця - найкращий  вихователь  порядності  людини;

-        сім'я  і  суспільство;

-        українська  сім'я - вихователь  кращих  рис  людини;

-        роль  батьків  у  формуванні  національної  свідомості  і  самосвідомості;

-        досконале  володіння  українською  мовою - основа  національної  культури, національної  гідності  та  совісті;

-        патріотичне  виховання  у  сім'ї;

-        роль  батьків  у  вихованні  свідомого  ставлення  дітей  до  зміцнення  свого  здоровя;

-        козацькі  традиції  і   сім'я;

-        основні  завдання  родинно-сімейного  виховання;

-        педагогіка  примирення - засіб  зміцнення  єдності  нації, взаєморозуміння, усвідомлення  уроків  минулого.

Батьки  шанують  школу, а  з  шани  до  школи  розпочинається  їхнє  бажання  прислухатися  до  голосу    педагогів. Ми  віримо, що  допоможе  сім'ї  відіграти  пріоритетну  роль  у  вихованні  дітей, ми  переконані, що  українська  сім'я  на  засадах  українознавства  обов’язково  відродиться.

Категорія: Робота з батьками | Додав: school-6
Переглядів: 1357 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0