П'ятниця, 29 Березня 2024, 11:23

Головна » Дошка оголошень » Різне » Різне...

"Котилася торба" в Дубенській ЗОШ І-ІІІ ст. № 6
Информация | 21 Травня 2010, 09:30

Упродовж 19 - 23 травня Дубно рясніє барвами національних костюмів, звучить дитячим сміхом, колоритними музикою та піснями – у ці дні у місті проводять традиційний для Рівненщини, вже пятий за ліком, Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого фольклору „Котилася торба...”.

До районного центру прибули майже півтисячі молодих шанувальників традицій свого народу з семи областей України та АР Крим, Росії, Білорусі, Польщі, Литви.

Програма фестивалю передбачає Дні країн - звучатиме гімн та підніматимуть національний прапор країни-господаря дня фестивалю. Коло тих, хто бажає побачити народні танці, почути пісні, ознайомитися з автентичними обрядовими дійствами країн-учасників фестивалю щораз розширюватиметься, адже майданчик свята із Дубно переноситиметься й у окремі населені пункти району.

У рамках фестивалю планується проведення науково-практичної конференції "Проблеми збереження фольклорних традицій в сучасній соціокультурній практиці", виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Веселики Полісся» за участю юних майстрів України і зарубіжних країн, творчих зустрічей учасників фестивалю-конкурсу з шкільною молоддю міста і району. Журі Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячого фольклору "Котилася торба…” очолює директор Інституту мистецтв РДГУ, кандидат філологічних наук, професор кафедри українознавства РДГУ, фольклорист, заслужений працівник культури України Степан Шевчук.

Урочисте відкриття фестивалю-конкурсу відбулося у Дубно 21 травня о 14.00 годині на майдані Незалежності. Гала-концерт, нагородження переможців і урочисте закриття фестивалю відбудеться на цьому ж майдані 23 травня о 15.00 годині. Міжнародний фестиваль-конкурс дитячого фольклору „Котилася торба...” не має аналогів в Україні. Його засновник - Рівненський обласний центр народної творчості. Організатори фестивалю: Міністерство культури і туризму України, управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації, відділ у справах сім’ї та молоді Рівненської облдержадміністрації, управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації, виконком Дубенської міської ради, Дубенська райдержадміністрація. Фестиваль занесений до фестивальної програми Міжнародної Ради з організації фестивального фольклору і народного мистецтва (С.І.О.F.F.) й присвячується пам’яті українського народознавця, фольклориста, письменника Василя Скуратівського. Колективам - переможцям традиційно присуджуватиметься звання лауреата та вручатиметься диплом фестивалю-конкурсу І, ІІ, ІІІ ступенів та цінні призи від організаторів фестивалю. Учасники фестивалю-конкурсу отримають дипломи учасників та сувеніри.

Учасники міжнародного фестивалю дитячого фольклору „Котилася торба...” завітали і до нашої школи.

Додав: school-6 | Контактна особа: Власюк І.В. E
Переглядів: 1118 | Розміщено до: 31 Травня 2011 | Рейтинг: 5.0/1